Головне управління ДПС
у Житомирській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Новоград-Волинська ДПІ: Надання адміністративних послуг у ЦОП Новоград-Волинської ДПІ

опубліковано 17 червня 2022 о 10:29

У Новоград-Волинському Центрі обслуговування платників постійно проводиться роз'яснювальна робота та надається практична допомога платникам.

Завідувач Новоград-Волинського сектору електронних сервісів Світлана Пузирьова для відвідувачів ЦОП проводить навчання щодо подання податкової звітності, а саме: декларації про майновий стан і доходи  на отримання податкової знижки через «Електронний кабінет платника податків» за допомогою ЕЦП.

За словами Світлани Пузирьової, фізична особа – підприємець, яка є найманою особою, може скористатися правом на податкову знижку, виключно до доходів, одержаних у вигляді заробітної плати

Відповідно до підпункту 14.1.170 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України (зі змінами та доповненнями, далі – ПКУ) податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів - фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати, у випадках, визначених ПКУ.

Заробітна плата – це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно із законом (підпункт 14.1.48 пункту 14.1 статті14 ПКУ).

Порядок застосування податкової знижки передбачений статтею 166 ПКУ.

Згідно із підпунктом 166.4.2 пункту 166.4 статті 166 ПКУ передбачено, що загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень пункту 164.6 статті 164 ПКУ.

Нагадуємо, що річна податкова декларація про майновий стан і доходи для нарахування податкової знижки за результатами 2021 року подається до 31 грудня 2022 року включно.