Новоград-Волинська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області проводить широку масово-роз’яснювальну роботу, зокрема, щодо висвітлення питання застосування з 1 січня 2022 року РРО або ПРРО. При цьому задіяно всі можливі ресурси інформування платників. Одним із методів є зустрічі з платниками та надання консультацій. В ході таких зустрічей платники отримують детальну інформацію хто та яку форму ведення обліку має обов’язок використовувати вже з 1 січня поточного року. А також дізнаються хто звільнений від такого обов’язку. Нагадаємо, що не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку І групи.
Зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, але не зобов’язані вести облік товарних запасів фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку ІІ – ІV груп, якщо вони не здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, лікарських засобів та виробів медичного призначення, ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, та напівдорогоцінного каміння, або не є платниками ПДВ.
Тобто із всього загалу фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку ІІ – ІV груп, обов’язок ведення обліку товарних запасів поширюється лише на платників, які зареєстровані платниками ПДВ або здійснюють реалізацію:
- технічно-складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- лікарських засобів, виробів медичного призначення;
- ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.