Начальником Житомирської ДПІ Святославом Максимчуком проведено чергову зустріч з платниками податків з питання застосування реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій (далі РРО/ПРРО) з 01 січня 2022 року.
Було наголошено на тому, що застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп стало обов’язковим незалежно від отриманого доходу.
Тобто, РРО/ПРРО застосовується при розрахунках:
- готівкою;
- через РОS термінал із застосуванням платіжних карток;
- через ПТКС не банківської установи (готівка та платіжна картка);
- у дистанційній торгівлі з використанням реквізитів платіжної картки, у тому числі із застосуванням платіжних систем Приват24, Ощад24/7, Монобанк, LiqPay тощо.
Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку І групи звільнені від обов′язку застосовувати РРО/ПРРО при здійснення господарської діяльності та не ведуть облік товарних запасів.
Обов′язок ведення обліку товарів, що знаходяться у місці продажу, розповсюджується на фізичних осіб – підприємців, які здійснюють діяльність на загальній системі оподаткування, діяльність з використанням ІІІ групи єдиного податку з реєстрацією платниками ПДВ.
Також, серед платників єдиного податку ІІ-ІV групи, які здійснюють реалізацію:
- технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- лікарських засобів та виробів медичного призначення;
- ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;
З метою уникнення порушень чинного законодавства необхідно завчасно подбати про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючому органі.