В рамках взаємодії з платниками та проведення роз’яснювальної роботи, відбулася зустріч з фізичними особами підприємцями, які планують застосовувати РРО з 01.01.2022 року, з питань застосування РРО та ПРРО та інших актуальних питань за участі працівників Олевської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області .
На запитання платників податків відповідав – головний державний інспектор Олевської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Сергій Козловець.
Наводимо найактуальніші запитання, які цікавили платників податків.
1. Хто з фізичних осіб-підприємців повинен застосовувати РРО або ПРРО з 01 січня 2022 року?
Відповідно до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій», з 01 січня 2022 року всі ФОП, які здійснюють розрахунки за готівку, повинні застосовувати РРО або ПРРО, крім ФОП платників єдиного податку 1-ї групи та які не мають найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.
2. Яке обладнання може використовуватися при застосуванні ПРРО?
Програмний РРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший гаджет, який має операційну систему та підключення до інтернет.
3. Чи потрібно скасовувати апаратний РРО та реєструвати програмний?
Суб’єкт господарської діяльності самостійно обирає вид РРО (програмний та/або апаратний). Якщо приймається рішення використовувати лише програмний РРО замість апаратного, реєстрацію апаратного РРО потрібно скасувати.
4. Чи потрібно вести КОРО при використанні ПРРО?
Використання книги обліку розрахункових операцій (далі – КОРО) передбачена лише для класичних РРО, на період відсутності електроенергії або виходу касового апарату з ладу. У випадку використання ПРРО, на період відсутності зв’язку між програмним РРО та фіскальним сервером ДПС, проведення розрахункових операцій не здійснюється до моменту усунення несправностей.
Тому КОРО не використовується для ПРРО.