Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Радомишльська ДПІ: Гаряча лінія «Актуальні питання оподаткування фізичних осіб – підприємців»

опубліковано 17 листопада 2021 о 17:27

В Радомишльській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо актуальних питань оподаткування фізичних осіб – підприємців. На запитання платників відповідав начальник Радомишльської ДПІ Сергій Кисельчук.

Як платнику податків повідомити про закриття об’єкта оподаткування?

Cуб’єкт господарювання зобов’язаний повідомляти контролюючий орган за основним місцем обліку про відкриття і закриття об’єкта оподаткування шляхом подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою  № 20-ОПП.

При закритті об’єкта оподаткування в Повідомленні за ф. № 20-ОПП в графі 2 «Код ознаки надання інформації» зазначається  код «6 – закриття об’єкта оподаткування», а у графі 9 – відповідний стан об’єкта.

Слід зазначити, що подати повідомлення за ф. № 20-ОПП із позначкою про закриття об’єкта оподаткування та фактичне закриття на його підставі об’єкта оподаткування можливо лише для об’єкта оподаткування, що перебуває на обліку в контролюючому органі.

Відповідальність за неподання у строки та у випадках, передбачених Податковим кодексом, документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, передбачена п. 117.1 ст. 117 ПКУ.

 

Чи має право підприємець на загальній системі оподаткування використовувати кошти з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, для власних потреб?

Підприємець на загальній системі оподаткування має право вільно користуватися коштами для власних потреб з поточного рахунку, який відкрито для здійснення підприємницької діяльності, за умови сплати всіх податків, зборів та інших платежів, передбачених чинним законодавством, від підприємницької діяльності.

Фізична особа має у власності нежитлове приміщення як підприємець: які особливості оподаткування податком на нерухоме майно?

Платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості. Цивільний кодекс України визначає, що власник має право використовувати своє майно для здійснення підприємницької діяльності, крім випадків, встановлених законом. Суб’єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи.

Фізичні особи можуть бути власниками будь-якого майна, в тому числі і нерухомого майна комерційного призначення, за винятком окремих видів майна, які відповідно до закону не можуть їм належати.

Оскільки Податковим кодексом не визначено такого платника як фізична особа – підприємець, то такий платник – власник об’єктів житлової та нежитлової нерухомості сплачує податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, за нормами, передбаченими для фізичних осіб.

 

Як здійснити скасування реєстрації програмного РРО?

Порядок застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій регулюється «Порядком реєстрації, ведення реєстру та застосування ПРРО), затвердженим наказом МФУ від 23.06.2020 № 317.

Скасування реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій  здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (ідентифікатор форми J/F 1316602) з позначкою «Скасування реєстрації», яка подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків засобами Електронного кабінету чи засобами телекомунікацій.

До подання Заяви про скасування реєстрації ПРРО суб’єкт господарювання має забезпечити передачу всіх копій створених ПРРО розрахункових документів з присвоєними їм у режимі офлайн фіскальними номерами до фіскального сервера, електронних фіскальних звітних чеків та повідомлень, передбачених Порядком № 317.

Протягом якого терміну платник повідомляє податкову про несправність програмного РРО?

Відповідно до п. 16 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 № 265/95-ВР у разі виявлення несправностей програмного РРО або його викрадення чи компрометації особистого ключа суб’єкт господарювання зобов’язаний протягом дня, в якому виявлено несправність, засобами телекомунікацій направити до контролюючого органу, виробника ПРРО та/або центру сервісного обслуговування (за наявності) Повідомлення про виявлення несправностей програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 2-ПРРО.