Нещодавно начальником відділу електронних сервісів та звітності Житомирської ДПІ Наталією Оксюковською та фахівцями податкової було проведено зустрічі з підприємцями, що здійснюють діяльність на територіях Центрального ринку міста Житомира. Темою зустрічей стали питання щодо переваг подання звітності в електронному вигляді
Такий формат обирають тому, що це економія робочого часу бухгалтерів та підприємців, заощадження коштів на придбання бланків звітних документів, уникнення черг під час подання звітності, що неабияк актуально під час пандемії коронавірусу, підтвердження доставки документів, гарантія перевірки звітності на наявність арифметичних помилок, автоматичне оновлення бланків звітних документів, конфіденційність інформації; оперативність її обробки тощо.
При спілкуванні з платниками податків Наталія Оксюковська акцентувала увагу на перевагах подання звітності в електронному вигляді за допомогою сервісу «Електронний кабінет платника». За її словами, фахівці Житомирської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області завжди готові надати професійну консультаційну підтримку з приводу використання електронних сервісів. Крім того, зала ЦОП Житомирської ДПІ обладнена необхідною комп’ютерною технікою, а також покриттям Wi-Fi.
Також мова йшла про застосування норм Закону України від 15 червня 2021 року № 1539 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
«Безумовно, що для того, аби громадяни могли реалізувати своє право на участь у податковій амністії, вони мають знати про можливості та законодавчі підстави для участі в одноразовому добровільному декларуванні активів. До того ж це має бути усвідомлений вибір на легалізацію декларантом свого майбутнього. Як свідчить досвід, кращий спосіб донести інформацію для людей – участь в інформаційному тематичному рейді», – розповіла Наталія Оксюковська
Поряд з цим під час інформаційного рейду обговорюються питання щодо легалізації трудової зайнятості, сплати земельного податку, орендної плати за землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, погашення податкового боргу, а також пошуку резервів та забезпечення додаткових надходжень до бюджету, практичного застосування законодавства платниками податків законодавчих новацій.