У Житомирській ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області відбувся сеанс телефонного зв’язку з платниками податків з питань одноразового добровільного (спеціального) декларування. На запитання абонентів відповідала заступник начальника Житомирської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Алла Якімчук.
1. На валютному рахунку у відділенні українського банку маю кошти. Чи потрібно їх декларувати, якщо – так, то за якою ставкою?
Валютні цінності, розміщені на рахунках у банках в Україні підлягають декларуванню за ставкою 5 відсотків, якщо зазначена сума раніше не оподатковувалась. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків зі сплатою податкового зобов'язання трьома рівними частинами щорічно. Хочу зауважити, що на дату подання декларації кошти мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах.
2. Якщо сума самостійно обрахованого збору для мене завелика. Чи можна сплатити її частками?
Так, це законодавчо передбачено. У разі вибору декларантом ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом:
- першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації;
- другого платежу - до 1 листопада 2023 року;
- третього платежу - до 1 листопада 2024 року.
3. Розкажіть, які доходи не підпадають під податкову амністію?
У спеціальній одноразовій декларації не зазначаються активи фізичної особи, одержані (набуті) декларантом внаслідок вчинення діяння, що містить ознаки кримінального правопорушення, крім кримінальних правопорушень або інших порушень законодавства, пов’язаних із:
- ухиленням від сплати податків, зборів (обов’язкових платежів);
- ухиленням від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування;
- порушеннями у сфері валютного законодавства;
- порушеннями у сфері захисту економічної конкуренції в частині порушення, передбаченого Законом України «Про захист економічної конкуренції»;
- активи фізичної особи, які належать декларанту, стосовно якого розпочато досудове розслідування або судове провадження щодо таких активів за ознаками кримінальних правопорушень;
- кошти в національній та іноземній валютах, які на дату подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації перебувають у готівковій формі;
- активи декларанта, які обліковуються (знаходяться) на рахунках фінансових установ та/або розташовані (зареєстровані) на території країни, визнаної державою-агресором згідно із законом, чи мають джерела походження з такої країни.