У межах проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії з одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб начальник Житомирської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Святослав Максимчук провів зустріч з відвідувачами ЦОПу.
Як зазначив податківець, з 01 вересня 2021 року до 01 січня 2022 року громадяни України мають право легалізувати свої неоподатковувані статки. Для цього їм потрібно подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів.
За словами Святослава Максимчука, базою для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування є грошова вартість відповідного об’єкта декларування або номінальна вартість грошової вимоги, у тому числі за позиками, наданими третім особам.
Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування ставок від 2,5 % до 9 %.
Одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі через Електронний кабінет платника.
Як зауважив Святослав Максимчук, одноразове (спеціальне) добровільне декларування є виключно добровільним вибором громадянина.
Його мета – дати можливість громадянам легалізувати власні неоподатковувані або оподатковувані не в повному обсязі доходи та надалі вільно їх використовувати.