Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Житомирська ДПІ: Інформаційно-роз’яснювальна кампанія щодо добровільного декларування триває

опубліковано 20 жовтня 2021 о 09:36

З метою всебічного інформування громадян щодо основних положень закону про «податкову амністію» Житомирська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області проводить активну масову-роз’яснювальну кампанію.

Так, на днях житомирські податківці зустрілися з місцевими представниками бізнесу та громадянами міста Житомира, які займаються торгівельною діяльністю для роз’яснення особливостей проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб, що старувало з 1 вересня 2021 року та триватиме до 1 вересня 2022 року

Податківиці звернули увагу, що декларант самостійно приймає рішення щодо визначення активів, які будуть зазначені ним у одноразовій (спеціальній) добровільній декларації. Декларувати можна ті активи, які перевищують передбачені Законом № 1539-IX норми, визначені у п. 10 підрозд. 9 прим. 4 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ.

У разі відсутності у фізичної особи активів, які були придбані за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства, одноразову (спеціальну) добровільну декларацію з нульовими значеннями до контролюючого органу подавати не потрібно.

Учасники зустрічі активно обговорювали організаційні аспекти подання декларації, зокрема можливість її подання виключно в електронному вигляді через приватну частину Електронного кабінету у розділі «Одноразова (спеціальна) добровільна декларація», порядок відкриття рахунків зі спеціальним режимом використання у фінансових установах для можливості декларування готівкових коштів тощо.

Для податківців важливо донести інформацію щодо змін у податковому законодавстві для підвищення рівня податкової культури серед платників податків та ступеня довіри до податкових органів.