Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Бердичівська ДПІ: Про одноразове добровільне декларування фізособами належних їм активів - на черговій «гарячій лінії»

опубліковано 06 жовтня 2021 о 14:57

З метою популяризації одноразового (спеціального) добровільного декларування серд населення в Бердичівській ДПІ відбулася «гаряча лінія» за участі головного державного інспектора відділу електронних сервісів Світлани Федоренко. Під час проведення телефонного зв’язку у громадян виникало багато питань щодо податкової амністії, зокрема:

- що таке добровільне декларування та протягом якого періоду необхідно декларувати активи?

- які об’єкти добровільного декларування, ставки оподаткування та терміни сплати задекларованого збору, а також які активи звільняються від декларування?

З огляду на зазначені вище запитання Бердичівська ДПІ інформує, що одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це порядок добровільного декларування фізичною особою належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) нею за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

Кампанія з подання одноразового (спеціального) декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Серед активів, що зазначаються: валютні цінності (крім коштів у готівковій формі), цінні папери, рухоме та нерухоме майно, в т.ч. об'єкти незавершеного будівництва, частки у майні юридичних осіб, які знаходяться в Україні чи за кордоном.

Із задекларованих активів громадянин має сплатити збір. Зокрема, 5 % щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 % щодо валютних цінностей на рахунках в іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 % щодо номінальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року.