Ліцензії на право зберігання пального видаються терміном на п’ять років. Плата за ліцензію на право зберігання пального становить 780 грн на рік.
Нагадуємо, що Порядок видачі та анулювання ліцензій на виробництво, зберігання, оптову та роздрібну торгівлю пальним врегульовано Законом України від 19.12.1995р. №481/95-BP «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального» зі змінами і доповненнями.
З 01 квітня 2020 року за зберігання пального без наявності ліцензії суб’єктам господарювання загрожує штрафна санкція у розмірі 500000 гривень – відповідну норму передбачає ст. 17 Закону №481/95-ВР.
Суб’єкти господарювання (далі – СГ) повинні мати ліцензію на кожне місце зберігання пального.
Ліцензія видається за заявою СГ, до якої додається документ, що підтверджує внесення річної плати за ліцензію.
СГ, які здійснюють зберігання пального, що використовується виключно для власного споживання чи промислової переробки і не реалізовують його іншим особам, отримують ліцензію за спрощеною процедурою. Такі СГ у заяві зазначають про використання пального для потреб власного споживання чи переробки, загальну місткість резервуарів, що використовуються для зберігання пального, та їх фактичне місцезнаходження, а також фактичне місцезнаходження ємностей, що використовуються для зберігання пального.
Звертаємо увагу, що відповідно до ч.21 ст.15 Закону №481СГ, які здійснюють роздрібну, оптову торгівлю пальним або зберігання пального виключно у споживчій тарі до5 літрів, ліцензію на роздрібну або оптову торгівлю пальним або ліцензію на зберігання пального не отримують.
Водночас, ч.15 ст.15 Закону №481 передбачено, що імпорт або експорт пального здійснюється за наявності у СГ (у тому числі іноземного СГ, який діє через своє зареєстроване постійне представництво), що імпортує або експортує пальне, ліцензії на право виробництва або зберігання, або оптової чи роздрібної торгівлі пальним.
СГ (у тому числі іноземний СГ, який діє через свої зареєстровані постійні представництва) має право зберігати пальне без отримання ліцензії на право зберігання пального в місцях виробництва пального, або місцях оптової торгівлі пальним чи місцях роздрібної торгівлі пальним на які отримані відповідні ліцензії – ч. 16 ст. 15 Закону №481.