Начальник Радомишльської ДПІ Сергій Уваров днями провів сеанс телефонної «гарячої лінії» на тему: «Переваги програмного РРО».
Зокрема, платників проінформовано, що з 2022 року розшириться перелік платників єдиного податку, які повинні використовувати касові апарати під час продажу товару. У підприємця буде стояти вибір – використовувати класичний РРО чи програмний РРО (ПРРО). Перевага на боці останнього. Принаймні, не потрібно сплачувати величезні кошти за придбання РРО та щомісяця витрачати кошти за його обслуговування. Програмний РРО надається у вільному доступі безкоштовно на сайті Державної податкової служби. Його можна встановити та використовувати на смартфоні, планшеті, ноутбуці чи комп’ютері. Кожен сам обирає пристрій, на якому буде встановлено ПРРО. Попереднє програмування товару не займає багато часу, а номенклатуру такого товару можна перенести з одного пристрою на інший. Програмний РРО дає можливість працювати та формувати чеки в період відсутності Інтернету (Off-line). Звичайно, тут є обмеження по часу, однак класичний касовий апарат не має такої функції, і у разі відсутності Інтернету, торгівлю проводити заборонено.
Варто зазначити, що до 2022 року існують певні пом’якшення, щодо порушень використання ПРРО/РРО, вчинені суб’єктами господарювання, які добровільно зареєстрували ПРРО/РРО. Тож є сенс саме зараз навчитися досконально використовувати програмний РРО, аби з 1 січня уникнути помилок в його використанні.