Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Малинська ДПІ: Актуальні питання щодо використання програмних реєстраторів розрахункових операцій

опубліковано 18 червня 2021 о 12:59

У Малинській ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області відбувся практикум на тему: «Актуальні  питання щодо використання програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО)».

Питання: Які переваги програмного реєстратора розрахункових операцій перед класичним РРО?

Використання ПРРО простіше, дешевше та швидше. Основні переваги  програмного РРО перед класичним:

- виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання) даних;

- Z-звіт створюється в автоматичному режимі;

- дає змогу працювати в режимі оффлайн (до 36 годин та не більше 168 годин протягом календарного місяця), з подальшим надсиланням звіту до ДПС;

- програмне РРО є альтернативою класичному РРО, так як класичне РРО  «вимагають» щомісячного обслуговування, а це додаткові витрати.

- ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;

- нові мобільні точки продажів (кава-машини, автомобілі з водою тощо).

Питання: Чи можливо одночасно встановити зареєстрований ПРРО (програмне забезпечення) на інший пристрій планшету (телефону тощо) у разі його викрадення?

Програмне забезпечення може бути одночасно встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але використовувати один ПРРО одночасно можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром. У разі використання декількох ПРРО, необхідно мати відповідну кількість зареєстрованих касирів щодо яких було подано повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. У разі викрадення пристрою необхідно подати повідомлення за ф. 2-ПРРО з позначкою «Крадіжка пристрою або компрометація ключа» після чого реєстрацію такого ПРРО буде скасовано.

Питання: Яким чином в ПРРО здійснити перегляд інформації за день щодо фіскальних номерів, розрахункових документів, Z-звіту?

Відповідь:В ПРРО за допомогою програмних рішень «ПРРО Каса» та «пРРОсто», які надаються Державною податковою службою на безоплатній основі, створені журнали змін де можна переглянути всі сформовані розрахункові документи та звіти. При цьому, перегляд Z-звітів можливо здійснити тільки після закриття зміни.

Питання: Чи передбачена відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення на РРО?

Нормами чинного законодавства відповідальності до суб’єктів господарювання за втрату реєстраційного посвідчення на РРО не передбачено. При цьому суб’єкт господарювання, який втратив реєстраційне посвідчення, повинен подати у зазначений термін до контролюючого органу за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» з метою його поновлення.

Питання: Яким чином скасовується помилково проведена сума розрахунків через ПРРО?

Скасування суб’єктом господарювання помилково проведеної суми через ПРРО здійснюється шляхом формування розрахункового документу повернення товару (фіскальний касовий чек видачі коштів) або шляхом сторнування попереднього чеку та проведення операції продажу повторно.

Питання: Які фінансові санкції передбачено з 1 січня 2021 року у разі незастосування реєстратора розрахункових операцій?

Тимчасово, до 1 січня 2022 року, у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, програмних РРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через РРО та/або програмні РРО, застосовуються в таких розмірах:

- 10 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за порушення, вчинене вперше;

- 50 % вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) – за кожне наступне вчинене порушення.