Нещодавно, у приміщені Тетерівської СТГ, відбулася робоча зустріч начальника Житомирської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Святослава Максимчука та заступника начальника Житомирської ДПІ Алли Якімчук з головою Тетерівської СТГ Валентиною Ільницькою.
Під час зустрічі присутні обговорили питання щодо адміністрування місцевих податків і зборів та плати за землю. Акцентували увагу на дотриманні податкового законодавства платниками податків, а саме декларування земельного податку, оренди землі, податку на нерухомість та податку з доходів фізичних осіб.
Обговорювались питання щодо стану заборгованості платників податків та платежів до місцевого бюджету, причини утворення заборгованості і нарахування штрафних санкцій. Як вияснили, частина боржників не отримує платіжні повідомлення, оскільки змінилося їх місце проживання, про що вони не повідомили органи ДПС.
Враховуючи вищевказане, начальник Житомирської ДПІ Святослав Максимчук звернув увагу на те, що фізичні особи-платники податків (громадяни) зобов’язані подавати до органів ДПС відомості про зміну даних (які визначені п.70.2 ст.70 Податкового кодексу України, в тому числі реєстрацію зміни місця проживання) шляхом подання протягом місяця з моменту виникнення змін Заяви за формою №5 ДР.
З метою забезпечення зручності для платників податків, в рамках електронного сервісу, фізична особа не відвідуючи орган ДПС, може засобами ІТС «Електронний кабінет» заповнити, підписати ЕЦП та направити до ДПС Заяву про внесення змін до Державного реєстру фізичних осіб-платників податків за ф.№5ДРП (п.70.7 ст.70 ПКУ)
Своєчасне внесення достовірної інформації щодо фізичної особи дасть змогу своєчасно виконати свій обов’язок щодо сплати податків та уникнути штрафних санкцій за несплату/несвоєчасну сплату податків.
Також, розглядалися можливості електронних сервісів Державної податкової служби України, зокрема Електронного кабінету, переваги подання податкової звітності в електронному вигляді.
Крім цього, було розглянуто питання про основні принципи та новації у сфері застосування реєстраторів розрахункових операцій та програмних РРО у 2021 році.
Учасники заходу обговорили шляхи підвищення якості та ефективності адміністрування місцевих податків і зборів, резервів наповнення місцевих бюджетів та проведення детального аналізу проблем, що виникають під час взаємодії з органами місцевого самоврядування.
Податківці акцентували увагу на своєчасному прийнятті рішень органами місцевого самоврядування щодо передачі в користування земель з подальшим оформленням правовстановлюючих документів.
Окремо зупинилися на важливості своєчасного проведення нормативно-грошової оцінки земельних ділянок в населених пунктах (повторно) в терміни, визначені відповідно до чинного законодавства та своєчасного прийняття рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів на 2022 рік.
В ході обговорення Святослав Максимчук наголосив на готовності податкової служби до якісної та ефективної співпраці спрямованої на формування бази оподаткування для спільного забезпечення виконання дохідної частини бюджету.