Головне управління ДПС
у Житомирській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Кваліфіковану правову допомогу в рамках Всеукраїнського тижня права можуть отримати учасники АТО (ООС) та члени їх сімей

опубліковано 10 грудня 2019 о 12:01

Головне управління ДПС у Житомирській області в рамках Всеукраїнського тижня права запрошує учасників антитерористичної операції (ООС) та членів їх сімей отримати кваліфіковану консультацію.

З метою заохочення громадян до підтримки захисників України підпунктом 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 Податкового кодексу України (далі – ПК України) встановлено, що не оподатковуються доходи учасників бойових дій, які залучаються (залучались) та беруть (брали) безпосередню участь в антитерористичній операції, отримані в якості благодійної допомоги, або на користь членів їх сімей .

Однак, така допомога повинна бути надана благодійниками - фізичними особами, які внесені до Реєстру волонтерів антитерористичної операції в порядку, визначеному Законом України "Про благодійну діяльність та благодійні організації”. Також, передбачається пільга і для самих благодійників – не оподатковуватимуть доходи, отримані ними для надання благодійної допомоги учасникам антитерористичній операції, згідно з підпунктом «б» підпункту 165.1.54 пункту 165.1 статті 165 ПК України.

Поряд з цим, відповідно до підпункту 165.1.56 пункту 165.1 статті 165 ПК України, не оподатковуються доходи у вигляді благодійної допомоги, наданої міжнародними благодійними організаціями особам, що проживають на території проведення антитерористичній операції або особам, які вимушено її покинули.

Від оподаткування військовим збором звільняються доходи у вигляді грошового забезпечення на час безпосередньої участі особи в антитерористичній операції, відповідно до абзацу 2 пункту 1.7 підрозділу 10 розділу ХХ Перехідних положень ПК України. Однак, необхідно відзначити, що безпосередня участь особи в антитерористичній операції має бути документально підтверджена посвідченням учасника бойових дій. Воно видається відповідно до «Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь в антитерористичній операції, забезпеченні її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення», що затверджений Постановою Кабінету Міністрів України від 20.08.2014 № 413 із змінами і доповненнями.

Для учасників АТО також передбачена пільга щодо сплати земельного податку. Звільнення від сплати податку за земельні ділянки поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання в межах граничних норм, установлених ст. 281 Податкового кодексу України. Приміром: для будівництва індивідуальних гаражів — не більш як 0,01 гектара, а для ведення особистого селянського господарства — у розмірі не більш як 2 гектари.

Крім того, пунктом 32 підрозділу 2 розділу XX Перехідних положень ПК України встановлено, що не обкладаються податком на додану вартість операції з імпорту та поставки касок, шоломів, бронежилетів та інших спецзасобів захисту, оптичних приладів для зброї, а також ліків і медикаментів, призначених для учасників антитерористичної операції, яким була спричинена шкода здоров’ю.