Податкова служба наразі застосовує комплексну систему реагування на податкові ризики, таким чином зосереджуючи увагу виключно на підприємствах, які мають високі ризики.
Так, в Головному управлінні ДПС у Житомирській області відбувся ряд зустрічей з бізнесом, що здійснюють діяльність в галузі переробної промисловості та включені до переліку платників з найвищими податковими ризиками.
В ході зустрічей детально розглянули виявлені ризики та обговорили причини їх виникнення.
Довідково. Відповідно до п. 11 Порядку реалізації експериментального проекту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками) в Державній податковій службі (далі – Порядок), затвердженого постановою № 854, об’єктом оцінювання стосовно наявності/відсутності податкових ризиків є діяльність платника податків щодо виконання ним податкових обов’язків, визначених податковим законодавством, іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на податковий орган, з податків, зборів, платежів, закріплених за ДПС відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 106 «Деякі питання ведення обліку податків, зборів, платежів та інших доходів бюджету» (із змінами).
Основні види податкових ризиків: ризик реєстрації, ризик звітності, ризик сплати, ризик декларування.