Сьогодні в Головному управління ДПС у Житомирській області відбувся черговий онлайн-вебінар для платників податків, тема якого була: «Порядок реєстрації та застосування програмних РРО».
Спікером заходу був головний державний інспектор відділу обліку платників та об’єктів оподаткування, реєстрації за окремими видами податків, ведення реєстрів управління податкових сервісів Роман Бойко.
Податківець розповів учасникам заходу хто має застосовувати реєстратори розрахункових операцій та їх види, вимоги щодо застосування РРО/ПРРО у різних сферах господарської діяльності.
Під час спілкування Роман Бойко наголосив, що використання касового апарату з 1 січня 2022 року є обов’язковим для фізичних осіб – підприємців – платників єдиного податку 2-4 груп, що здійснюють розрахунки за товари і послуги. Мова йде як про готівкові розрахунки, так і безготівкові – наприклад, банківською картою чи, навіть, за допомогою онлайн-банкінгу з карти на карту.
А також зазначив, що підприємець може самостійно обирати, який РРО використовувати – класичний чи програмний? Законодавчо можна застосовувати їх паралельно, а можна обрати лише один з цих варіантів. Програмний реєстратор розрахункових операцій зручний тим, що його можна встановити на будь який електронний пристрій - смартфон, планшет тощо. Він автоматично надсилатиме звіти до контролюючого органу, може працювати в офлайн режимі, якщо тимчасово відсутній інтернет (може працювати протягом 36 годин разово та протягом 168 годин впродовж місяця). При відновленні зв’язку автоматично фіскалізуються всі операції проведенні в режимі офлайн.
В рамках заходу учасники мали можливість задати питання та отримати рекомендації стосовно порядку реєстрації та застосування програмних РРО у практичній роботі. Було надано відповіді на всі питання, що надійшли від платників податків особисто або одразу ж у чаті вебінару.
Онлайн-вебінари на актуальні податкові теми є постійною практикою у роботі фахівців Головного управління ДПС у Житомирській області. Таким чином вдається налагодити конструктивний діалог з платниками, надавати роз’яснення щодо новацій у податковому законодавстві, а також відповідати на конкретні запитання й розбиратися у конкретних ситуаціях.