Головне управління ДПС у Житомирській області, з метою попередження порушень норм діючого законодавства при проведенні розрахункових операцій платниками єдиного податку повідомляє.
Згідно вимог Податкового кодексу України з 01.01.2022 платники єдиного податку 2 та 3 групи, не залежно від місця здійснення господарської діяльності, зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій при проведенні готівкових розрахунків.
З 01.10.2023 відновлено застосування штрафних санкцій за порушення правил проведення розрахункових операцій, які тимчасово були скасовані на час дії воєнного стану.
Розмір штрафних санкцій за проведення розрахункової операцій без застосування РРО/ПРРО, для суб’єктів господарювання платників єдиного податку, які не здійснюють торгівлю підакцизними товарами, діяльність у сфері азартних ігор та обміну валют становитиме:
25% від суми проведеної розрахункової операції за перше порушення;
50% від суми проведеної розрахункової операції за повторне порушення.
На час дії воєнного стану платники єдиного податку 2 та 3 групи не звільнялись від обов’язку застосування РРО/ПРРО під час проведення готівкових розрахунків та розрахунків платіжними картами з 01.01.2022. Згідно норм діючого законодавства, до таких платників не застосовуються відповідні штрафні санкції у період з 01.01.2022 по 30.09.2023.
Слід звернути особливу увагу на те, що відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)»визначено обов’язок забезпечення можливості проведення розрахунків банківськими картами:
з 1 січня 2023 р. у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб,
з 1 січня 2024 р. у населених пунктах з чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб,
з 1 січня 2025 р. у населених пунктах з чисельністю населення менше ніж 5 тис.
з 1 січня 2026 р. - торговці - фізичні особи - підприємці - платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції.
Відповідальність за відсутність можливості проведення безготівкових розрахунків становить від 1700 грн. до 3400 грн. за порушення вчинене вперше та від 8500 грн. до 17000 грн.