За даними Агенції регіонального розвитку Житомирської області у Житомирщину інвестовано понад 459 млн дол США прямих іноземних інвестицій. Найбільш привабливою для інвесторів є промисловість, куди за весь період інвестування вкладено 202,3 млн дол прямих інвестицій (82,1% загального обсягу), зокрема, 188,9 млн дол – у переробну промисловість. У сільське, лісове та рибне господарство спрямовано 21,6 млн дол, або 8,8% загального обсягу прямих інвестицій, у сферу операцій з нерухомим майном – 12,2 млн дол (4,9 відсотків). Інвестиції надійшли від нерезидентів із 51 країни світу, переважна більшість (88,5% загального обсягу) – із країн ЄС.
Суб’єктами господарювання з іноземними інвестиціями (1,5 тис. СГ) за 10-ть місяців ц.р. до бюджетів усіх рівнів сплачено податків та платежів у сумі понад 1,2 мільярда гривень, або 10,4 відс. до загальних надходжень.
І це на третину, або на 302 мільйони гривень більше, ніж за січень-жовтень 2020 року.
Значну частину надходжень до бюджетів усіх рівнів серед суб’єктів господарювання з іноземними інвестиціями (85%, або 1034 мільйони гривень) забезпечили 75 підприємств.
Серед них найбільшими є ТОВ "Кромберг енд Шуберт Житомир", ІП "Євроголд Індестріз ЛТД", ТОВ "Бехівський гранітний кар'єр", ТОВ "Обіо", ТОВ"Юнігран", ТОВ "Межиріченський гірничо-збагачувальний комбінат", ТОВ "Сігнет-Центр", ТОВ "Церсаніт Інвест", ТОВ "Житомирський картонний комбінат" та інші.
За січень-жовтень ц.р. відшкодовано ПДВ на розрахункові рахунки платників з іноземними інвестиціями у сумі 355 мільйонів гривень.
Ці та інші питання обговорювалися на засіданні Ради з питань залучення інвестицій при облдержадміністрації, яка відбулася 22 листопада цього року.
Представники інвесторів поділились з якими проблемними питаннями їх діяльності вони стикаються на території області.
На засіданні Ради з питань залучення інвестицій при ОДА інформували, що форум інвесторів відбудеться у Житомирі в травні наступного року.
Мета форуму – презентувати Житомирщину як регіон, привабливий для інвестицій. До Житомира з’їдуться потенційні інвестори з країн-партнерів нашого міста, що надають технічну, експертну та фінансову підтримку територіальній громаді, – з Німеччини, США, Швеції, Швейцарії.
До кінця року розширяться виробничі потужності підприємств з іноземними інвестиціями – «Ферпласт-Україна» та «ІП Євроголд Індестріз ЛТД». Житомирський завод теплоізоляційних матеріалів IZOVAT заявив про намір інвестувати у власне виробництво спільно з ЄБРР близько 30 мільйонів євро.
А це зростання регіонального продукту, податкових надходжень до бюджетів.