Надходження платежів, які контролюються Головним управлінням ДПС у Житомирській області, у січні-лютому 2021 року склали 95,5% доходів Зведеного бюджету області, або 2275,7 млн. гривень.
До Державного бюджету надійшло 1061,6 млн.грн., у т.ч. до загального фонду Державного бюджету – 1048,8 млн.грн. платежів.
Платниками сільськогосподарської та лісової галузі сплачено майже 250 млн. грн., або 24% надходжень до Державного бюджету. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року надходження зросли на 40 відсотків.
Покращили показники роботи підприємства промисловості: Державний бюджет поповнивсся на 394 млн. гривень, що удвічі більше минулорічного (212 млн. гривень).
Добувна та переробна промисловість, підприємства – постачальники електроенергії, газу, пари та кондиційованого повітря забезпечили понад 37% надходжень до Державного бюджету, і це при складній економічній ситуації та зниженні промислового виробництва на 1,4 відсотки.
Має місце позитивна динаміка між макроекономічними показниками та сплатою в бюджет податків і платежів з наступних видів діяльності:
-виготовлення виробів з деревини, паперу та поліграфічна діяльність: приріст платежів за січень-лютий 2021 року – 116,4% при рості виробництва на 114,9%;
-виробництво хімічних речовин і хімічної продукції; виробництво основних фармацевтичних продуктів і фармацевтичних препаратів – 105,9% при зростанні платежів у 1,3 рази більше;
-добувна промисловість і розроблення кар’єрів: спад виробництва на 2,5%, ріст платежів у 1,4 рази більше;
-машинобудування: спад виробництва – 2,2%, ріст платежі у 7,7 рази більше.
Один із сегментів, який утримує лідерство в області є оптова та роздрібна торгівля, та забезпечує у загальних надходженнях – 10% (103,5 млн. гривень.). Підприємства оптової торгівлі є вигідними посередниками між товаровиробниками та мережею роздрібної торгівлі, оскільки забезпечують баланс інтересів усіх учасників ринку та орієнтовані на максимальне задоволення потреб кінцевих споживачів.