У рамках налагодження ефективної взаємодії з бізнес-спільнотою та громадськістю відбулося засідання «круглого столу» за участю представників бізнесу – членів територіального відділення Всеукраїнської громадської організації Асоціація платників податків України (Асоціація) в Житомирській області. Захід став майданчиком для відкритого обговорення актуальних питань у сфері оподаткування та адміністрування податків.
У заході взяли участь - заступниця начальника податкової служби Житомирської області Людмила Велика, голова Асоціації в Житомирській області Геннадій Карпінський, керівник Асоціації у м. Житомирі Олена Астахова. До обговорення також долучилися фахівці Головного управління ДПС у Житомирській області - начальник управління оподаткування фізичних осіб Олександр Мушицький, заступник начальника управління податкових сервісів Наталія Сарган та заступник начальника відділу адміністрування податків з громадян та осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, податків і зборів з фізичних осіб-підприємців Олена Владикіна.
Під час зустрічі учасники розглянули низку важливих тем, серед яких — особливості оподаткування доходів громадян України та фізичних осіб-підприємців, які є резидентами України, але перебувають за кордоном. Було акцентовано увагу на практичних аспектах застосування законодавства та необхідності чіткого розуміння податкових зобов’язань у таких випадках.
Окремим блоком обговорення стала кампанія декларування доходів у 2026 році. Присутнім наголосили на важливості своєчасного подання декларацій, а також на ролі добровільного декларування у забезпеченні прозорості фінансових процесів.
Значну увагу приділили розвитку електронних сервісів. Учасники ознайомилися з можливостями отримання кваліфікованих електронних підписів, перевагами використання онлайн-сервісів, а також із порядком подання повідомлень про відкриття рахунків. Було підкреслено, що цифрові інструменти стають ключовим елементом сучасної податкової системи.
Представники бізнесу активно долучилися до дискусії та озвучили свої пропозиції щодо удосконалення податкового законодавства. Зокрема, йшлося про необхідність його адаптації до реалій ведення бізнесу в умовах сьогодення.
Підсумовуючи зустріч Людмила Велика зазначила, що податкова служба завжди відкрита до комунікації та готова надавати всебічну інформаційну допомогу. «Ми прагнемо не лише контролювати, а й бути надійним партнером для платників податків. З цією метою активно працюють Центри обслуговування платників та Офіс податкових консультантів, де кожен може отримати фахову підтримку та практичні роз’яснення».
Учасники зустрічі дійшли спільної думки, що постійний діалог між податковою службою та бізнесом є запорукою ефективних змін, підвищення рівня довіри та формування сприятливого середовища для розвитку підприємництва.