З метою роз’яснення окремих питань одноразового (спеціального) добровільного декларування у Бердичівській ДПІ відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». На запитання платників відповідала головний державний інспектор відділу з надання адміністративних та інших послуг Катерина Філіппенко.
Нагадуємо, що ставки збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування (далі – Збір) до бази для нарахування Збору встановлюються у таких розмірах:
ставка 5%:
- щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні;
- щодо права грошової вимоги до резидентів України;
- щодо інших об’єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) в Україні, крім тих, які оподатковуються за ставкою 9%.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами;
ставка 9%:
- щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах;
- щодо прав грошової вимоги до нерезидентів України;
- щодо інших об’єктів декларування, що знаходяться (зареєстровані) за кордоном, крім тих, які оподатковуються за ставкою 2,5%.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно;
ставка 2.5%:
- щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 01.09.2021 до 28.02.2023 до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.
Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3% із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.