У Житомирській ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області відбувся вебінар з платниками податків на тему: «Послуги Електронного кабінету. Податкова амністія, основні аспекти. Питання реєстрації та використання РРО/ПРРО. Кампанія декларування доходів громадян, податкова знижка».
У заході взяла участь заступник начальника Житомирської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області Алла Якімчук.
Алла Якімчук докладно поінформувала учасників ZOOM-конференції про норми Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».
Податківець довела до присутніх основні аспекти одноразового (спеціального) добровільного декларування активів фізичних осіб (далі Декларація). Зауважила, що Декларація подається виключно в електронному вигляді до 01.03.2023 через Електронний кабінет платника з накладанням кваліфікованого електронного підпису. Форму Декларації та Порядок її подання затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.08.2021 № 439. Поінформувала слухачів, що для подання Декларації через портал ДПС фізичній особі необхідно увійти до Електронного кабінету, вхід до якого здійснюється за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.
Заступник начальника Житомирської ДПІ звернула увагу слухачів, про зміни до форми Податкового розрахунку з ПДФО та ЄСВ, внесені наказом Мінфіну України від 04.07.2022 №189, про запровадження нової форми трудового договору з нефіксованим робочим часом та наголошено на легальному використанні найманих працівників.
Алла Якімчук відповіла на ряд запитань, що стосувалися сплати податків та подання податкової звітності, в т. ч. й за допомогою Електронного кабінету платника.
Фахівець звернула увагу присутніх, що з 01 січня 2022 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, одержаних протягом 2021 року та зазначила, що одним із джерел наповнення місцевих бюджетів є податок на доходи фізичних осіб, сплачений громадянами за результатом декларування доходів, у т.ч. отриманих від продажу власної сільськогосподарської продукції, що вирощена на земельних ділянках (паях), виділених в натурі (на місцевості), сукупний розмір яких перевищує 2 гектари.
Нагадала, що податкова декларація про майновий стан і доходи подається платниками податків за місцем своєї податкової адреси засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог законів щодо електронного документообігу.