Про одноразове (спеціальне) добровільне декларування фізичними особами належних їм активів та сплату одноразового збору до бюджету розповів начальник Житомирської ДПІ Святослав Максимчук на зустрічі з фізичними особами – підприємцями та юридичними особами.
За словами посадовця, з 1 вересня п.р. громадяни мають можливість легалізувати, власні активи, придбані за рахунок доходів, з яких не були сплачені податки і збори. Для цього потрібно подати до Державної податкової інспекції спеціальну одноразову податкову декларацію. Така декларація подається в електронному вигляді через приватну частину електронного кабінету.
Святослав Максимчук розповів, які об’єкти підлягають декларуванню, а які можна не декларувати, за якими ставками оподатковуються активи, в які терміни необхідно сплачувати податок, які об’єкти, а також про терміни сплати одноразового збору та юридичні наслідки для декларантів.
Водночас наголосив, що подання одноразової декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. У разі, якщо особа не скористається правом на одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів, вона вважатиметься такою, що повідомила про відсутність у власності активів, з яких не сплачено податки і збори. Крім цього повідомив, що термін дії кампанії одноразового добровільного декларування активів громадян продовжено ще на пів року, тобто до 1 березня 2023 року.
Також керівник Житомирської ДПІ звернув увагу на обов’язковому застосуванні РРО у разі продажу товарів за готівку. При цьому зазначив, що як альтернативу класичним РРО підприємці можуть використовувати програмні РРО, розповів про переваги у користуванні ПРРО та порядок їх реєстрації.
Крім цього, Святослав Максимчук наголосив на важливості сплати податків і зборів.