Нещодавно в Олевській ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» за участі ГДІ Олевської ДПІ Сергія Козловця. Платників цікавило питання щодо порядку реєстрації та скасування Програмного РРО. Платникам було наголошено, що суб’єкт господарювання, який реєструє ПРРО, повинен перебувати на обліку в контролюючому органі. Також на обліку повинна перебувати його господарська одиниця, де буде використовуватись ПРРО, про яку суб’єкт господарювання повідомляє шляхом подання повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти пов’язані з оподаткуванням або через які проводиться діяльність за формою № 20-ОПП.
Реєстрації ПРРО здійснюється на підставі Заяви про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою № 1-ПРРО (J/F1316602), що подається в електронній формі за основним місцем обліку платника податків. ПРРО можна встановити на смартфон, планшет, комп’ютер чи інший будь-який гаджет, який має операційну систему та підключення до інтернету.
Для роботи з ПРРО необхідно надати дані сертифікатів електронних підписів і/або печаток шляхом подання в електронному вигляді Повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа (форма J/F 1391801)
Скасування ПРРО здійснюється на підставі заяви за формою №1-ПРРО з відміткою «Скасування реєстрації) або на підставі Повідомлення про виявлення несправності ПРРО за Формою 2-ПРРО (J/F1316701) з відмітками