Олевська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області повідомляє, що сертифікат відкритого ключа визначає належність особистого ключа підписувачу та містить дані про підписувача, зокрема Прізвище, Ім’я, По-батькові, код ДРФО, а також дату завершення строку дії сертифіката. Строк дії сертифіката становить до двох років з моменту формування, тому важливо пам’ятати (краще записати до календаря смартфона) дату закінчення строку дії сертифіката. Для перевірки дати завершення строку дії сертифіката потрібно на сайті Надавача зайти в розділ «Пошук сертифікатів та СВС», заповнити відповідні поля в пошуковій формі, та здійснити пошук сертифікатів. За результатом пошуку буде надано інформацію про всі чинні сертифікати (із зазначенням дат початку та завершення строку дії кожного сертифіката) відповідно до заданих критеріїв пошуку, наприклад за РНОКПП підписувача, кодом ЄДРПОУ установи, тощо.
Важливо, що Підписувач має змогу (в будь-який час) дистанційно продовжити термін дії власних сертифікатів, за таких умов:
сертифікати чинні (не закінчився термін їх дії);
у підписувача не змінились зазначені у сертифікаті реєстраційні дані;
особистий ключ, доступний лише користувачу та не є скомпрометованим.
Для цього потрібно скористатися сервісом повторного (дистанційного) формування сертифікатів за електронним запитом. Цей сервіс доступний на сайті Надавача, а також у програмі «ІІТ Користувач ЦСК-1». Строк початку дії сертифіката відраховується від моменту його формування, а не від строку закінчення дії старого сертифіката. Під час генерації нового ключа можна перейти з незахищеного носія на захищений.