Фахівці Романівської ДПІ Головного управління ДПС у Житомирській області проводять робочі зустрічі з платниками податків, під час яких інформують про новації, які очікують фізичних-осіб підприємців у сфері застосування РРО з початку 2022 року.
Зокрема, податківці звертають увагу платників на те, що з 1 січня 2022 року буде значно розширено коло фізичних осіб-підприємців, які мають застосовувати РРО чи ПРРО.
Зокрема, платники єдиного податку ІІ-ІV груп (фізичні особи-підприємці) зобов’язані використовувати РРО чи ПРРО з 1 січня 2022 року.
Водночас звертають увагу підприємців платників єдиного податку ІІ-ІV груп на необхідності завчасної реєстрації реєстраторів розрахункових операцій чи програмних реєстраторів розрахункових операцій у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.
Варто зазначити, відповідно до пункту 61 підрозділу 10 Розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України з 01 січня 2021 року до 1 січня 2022 року реєстратори розрахункових операцій та/або програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються платниками єдиного податку другої – четвертої груп (фізичними особами-підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:
- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;
- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;
- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.
У разі перевищення платником єдиного податку другої – четвертої груп (фізичною особою-підприємцем) у календарному році обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій та/або програмного реєстратора розрахункових операцій починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, та продовжується в усіх наступних податкових періодах протягом реєстрації суб’єкта господарювання як платника єдиного податку.