З метою максимального залучення територіальних громад до використання електронних сервісів, а саме користування Електронним кабінетом, щодо отримання податкової інформації та підвищення рівня наповнення місцевих бюджетів 01 жовтня 2021 року відбулася робоча зустріч начальника Коростишівської державної податкової інспекції Головного управління ДПС у Житомирській області Тетяни Демиденко зі спеціалістами фінансових відділів Коростишівської, Харитонівскої та Саросілецької селищних рад.
Під час зустрічі в межах проведення роз’яснювальної роботи проінформовано, що Державною податковою службою України 7 вересня 2021 року проведено робочу нараду з територіальними органами ДПС по обговоренню питань взаємодії податкових органів з територіальними громадами та здійснення комплексу заходів, направлених на максимальне залучення територіальних громад до використання електронних сервісів, щодо отримання податкової інформації.
На виконання вимог ст. 12 Податкового кодексу України з 01 січня 2021 року ДПС запроваджено електронне інформування територіальних громад через Еектронний кабінет:
- у розрізі джерел доходів про суми нарахованих, сплачених податків, сум податкового боргу та надмірно сплачених сум;
- та на запити територіальних громад у розрізі платників податків – юридичних осіб.
Відповідно до п. 5 Порядку надання звітності в розрізі платників податків-юридичних осіб органами місцевого самоврядування, затвердженного наказом Міністерства фінанасів України від 23 листопада 2020 року № 723, територіальні громади через Електронний кабінет мають здійснювати запити до контролюючого органу про надання звітності в розрізі платників податків- юридичних осіб за відповідний звітний період.
Контролюючі органи надають органам місцевого самоврядування звітність у розрізі джерел доходів такого органу:
- про суми нарахованих та сплачених податків та/або зборів, суми податкового боргу та надмірно сплачених до місцевих бюджетів податків та/або зборів на відповідних територіях – щомісяця, не пізніше 10 числа місяця, що настає за звітним;
- про суми списаного безнадійного боргу; суми розстрочених і відстрочених грошових зобов’язань та/або податкового боргу платників податків, які повинні бути сплачені до місцевих бюджетів на відповідних територіях; суми наданих податкових пільг, включаючи втрати доходів бюджету від їх надання, – щокварталу, не пізніше 25 днів після закінчення звітного періоду.
Також начальник Коростишівської ДПІ Тетяна Демиденко ознайомила присутніх з механізмом одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплатою одноразового збору до бюджету.
Під час зустрічі представникам селищних рад було роздано інформаційні листівки та презентаційні матеріали.