Радомишльська ДПІ продовжує надавати відповіді на актуальні питання щодо добровільного декларування активів громадян.
У разі якщо об'єкти рухомого або нерухомого майна були отримані у спадок (подарунок) від члена сім'ї першого або другого ступеня споріднення, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію платнику податків не потрібно за умови відсутності інших підстав для подання такої декларації.
Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізособи - резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізособи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до ПКУ є чи були платниками податків.
Порядок оподаткування доходу, отриманого платником податку на доходи фізичних осіб в результаті прийняття ним у спадщину чи дарунок нерухомого або рухомого майна визначено ст. 174 ПКУ, відповідно до пп. «а» пп. 174.2.1 якої за нульовою ставкою оподатковуються об'єкти спадщини, що успадковується членами сім'ї спадкодавця першого та другого ступенів споріднення.
Подання одноразової декларації відбувається в електронному вигляді через Електронний кабінет платника. Працівники Радомишльського центру обслуговування платників нададуть громадянам консультації щодо права на подання декларації та практичну допомогу щодо заповнення такої декларації через ЕКП безпосередньо в податковій інспекції за адресою: м.Радомишль, вул.Мала Житомирська, 21.