Фахівцями Коростишівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області систематично здійснюється роз’яснювальна робота щодо правил подання платниками податків повідомлення про об’єкти оподаткування за формою №20-ОПП, випадків обов’язкового її подання, випадків, коли така довідка не подається, а також відповідальності за порушення законодавства в зв’язку з невиконанням вказаного обов’язку. Також при відвідуванні інспекції податківцями надається практична допомога платникам в заповненні повідомлення за формою 20-ОПП.
Враховуючи, що вказана форма і порядок її заповнення нерідко зазнають змін, актуальність цієї теми лише посилюється. Саме тому, податківцями Коростишівської ДПІ сиситематично розміщується інформація на головній сторінці Коростишівської ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області в Facebook та вкотре проведено зустріч з платниками податків на зазначену тему.
Відповідно п.п. 63.3 статті 63 Податкового Кодексу України( далі – ПКУ), платник податків зобов’язаний стати на облік у відповідних контролюючих органах за основним та неосновним місцем обліку, повідомляти про всі об’єкти оподаткування і об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, контролюючі органи за основним місцем обліку згідно з Порядком обліку платників податків, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 09.12.2011 № 1588, зі змінами та доповненнями (далі - Порядок № 1588).
Об'єктами оподаткування і об'єктами, пов'язаними з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, є майно та дії, у зв'язку з якими у платника податків виникають обов'язки щодо сплати податків та зборів. Такі об'єкти за кожним видом податку та збору визначаються згідно з відповідними розділами ПКУ.
«З’явився новий об’єкт оподаткування, переїхали чи вирішили «закрити» старий – не забудьте протягом 10 робочих днів після їх реєстрації, створення чи відкриття повідомити про це орган ДПС за місцем податкової «прописки», скориставшись формою №20-ОПП (Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність)», - наголосила начальник Коростишівської ДПІ Тетяна Демиденко.
Податківці звернули увагу платників податків на те, що перевірити інформацію про свої об'єкти оподаткування та подати повідомлення за ф. №20-ОПП можна дистанційно, скориставшись доступними електронними сервісами ДПС України, а саме в приватній частині Електронного кабінету.
Також проінформовано платників податків, що в приватній частині Електронного кабінету платника надано можливість заповнення Повідомлення за ф. № 20-ОПП (ідентифікатор форми J/F1312002) та подачі його в електронному вигляді після накладення електронно цифрового підпису. Дана процедура скорочує термін взяття об’єкта на податковий облік.
Так, при подачі Повідомлення за ф. № 20-ОПП через електронний кабінет протягом першої години платник отримує першу квитанцію щодо отримання даного повідомлення, протягом наступної години (але не пізніше наступного дня після отримання повідомлення за формою N 20-ОПП засобами електронного зв'язку в електронній формі) платник отримує другу квитанцію щодо обробки відомостей в Єдиному банку даних юридичних осіб або Реєстру самозайнятих осіб ДПС, в якій зазначено, що об’єкт взято на податковий облік, або зазначено код помилки з її описом.
Крім того, Тетяна Демиденко зауважила, що необхідно пам’ятати, згідно з абзацом другим п. 117.1 ст. 117 ПКУ неподання повідомлення за формою №20-ОПП, – тягне за собою накладення штрафу на самозайнятих осіб у розмірі 340 грн, на юридичних осіб, відокремлені підрозділи юридичної особи чи юридичну особу, відповідальну за нарахування та сплату податків до бюджету під час виконання договору про спільну діяльність, – 1020 гривень. У разі не усунення таких порушень або за ті самі дії, вчинені протягом року особою, до якої були застосовані штрафи за таке порушення, – тягнуть за собою накладення штрафів у розмірах 680 грн та 2040 грн.
Коростишівська ДПІ ГУ ДПС у Житомирській області